JURY KONKURSU FILMOWEGO „DEKALOG 89+”


Wojciech Marczewski – przewodniczący
Wybitny reżyser, scenarzysta i pedagog; od 1996 roku wykładowca PWSFTViT w Łodzi oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (Wydział Radia i Telewizji); współzałożyciel i jeden z głównych wykładowców działającej od 2002 r. Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy; reżyser filmów fabularnych „Weiser”, „Ucieczka z kina wolność”, „Dreszcze” „Zmory” i innych.

Michał Rosa
Reżyser i scenarzysta, absolwent Wydziału Architektury na Politechnice Śląskiej (1988) oraz reżyserii telewizyjno-filmowej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego (1992), obecnie wykładowca w Zakładzie Reżyserii tegoż Wydziału; reżyser filmów fabularnych: „Co słonko widziało”, „Cisza”, „Farba”, „Gorący czwartek” i innych.

Andrzej Mańkowski
Pomysłodawca projektu „Dekalog 89+”; reżyser, scenarzysta i producent filmowy; absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku (1998), studiował również w Studium Scenariuszowym przy PWSFTViT w Łodzi (2000-2002); reżyser filmów dokumentalnych: „Lekcja muzyki”, „Gdynia” i innych.

Dariusz Dikti
Scenarzysta i producent filmowy; absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (Wydział Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej); producent filmu „Dziobem i pazurem” (reż. Krystian Matysek) i innych.
JURY KONKURSU LITERACKIEGO „DEKALOG 89+”


Stefan Chwin – przewodniczący
Znakomity prozaik i eseista; autor wielu powieści (m.in. „Hanemann” i „Złoty pelikan”); wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego; laureat wielu prestiżowych nagród literackich (m.in. nagrody im. Andreasa Gryphiusa).

Zygmunt Miłoszewski
Jeden z czołowych pisarzy polskich młodego pokolenia; autor powieści „Domofon” i „Uwikłanie”; laureat wielu nagród literackich.

Dariusz Dikti
Scenarzysta i producent filmowy; absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (Wydział Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej); producent filmu „Dziobem i pazurem” (reż. Krystiana Matyska) i innych.